XI Copa Franco Montoro

Classificação Final

Place Name                       Feder Loc  Score Buch. M-Buch. Progr.   Minor  

  1    Bar Vero                        2242 16     94.0    67.0   70.0 17.0-11.0
  2    AXPG Dreams               P     2184 16     92.5    65.5   66.0 17.0-11.0
  3    AAS São José P                  2359 16     92.0    65.5   67.5 20.0-8.0 
  4    AAS São José J            J     2093 16     89.0    64.5   68.5 18.0-10.0
  5    APMP                            2232 15.5   78.5    57.0   57.0 17.0-11.0
  6    Bartolomeu 1                    2108 15     83.5    63.5   65.0 18.0-10.0
  7    João Moyses                     2013 14     90.5    64.5   56.0 18.0-10.0
  8    Reis do Vale                    2076 14     89.5    66.0   63.0 17.0-11.0
  9    GDCX A                          2124 14     89.5    65.0   58.5 18.0-9.0 
 10    Segura PS                 J     2077 14     88.0    61.5   58.5 16.0-12.0
 11    Mogi Guaçu I                    2000 14     80.0    57.0   53.5 16.0-12.0
 12    C4 Chess                        2034 14     78.5    55.0   54.0 19.0-9.0 
 13    São José Diadema A              2130 13.5   89.0    64.0   62.0 18.0-9.0 
 14    Equipe Mav                I     2076 13.5   85.5    62.0   58.0 16.0-12.0
 15    Veja Bem                        2021 13.5   83.0    58.5   55.5 16.0-12.0
 16    Excalibur                       2032 13.5   81.0    58.0   53.0 16.0-12.0
 17    CDR São José Dama e Rei         2118 13.5   79.5    56.0   53.0 17.0-10.0
 18    Sorocaba B                      2112 13.5   75.0    54.5   50.5 17.0-11.0
 19    Aramaçan B                      2153 13     89.5    65.0   63.5 16.0-12.0
 20    Discípulas de Polgar      FJ    2041 13     86.5    63.0   58.0 15.0-13.0
 21    AAS São José H                  2086 13     83.0    58.0   53.5 16.0-12.0
 22    Campinas Bispo            J     2112 13     79.5    55.5   55.5 17.0-11.0
 23    Campo Limpo Paulista A          2129 12.5   80.5    56.5   52.5 16.0-12.0
 24    Hebraica A                      2158 12.5   78.5    55.0   51.5 17.0-11.0
 25    Aramaçan D                      2044 12.5   77.5    56.0   46.0 17.0-11.0
 26    Torre na Sétima                 2017 12.5   77.0    54.5   49.5 16.0-12.0
 27    Kolping A                       2128 12.5   74.5    54.0   47.0 17.0-11.0
 28    Os Mamulengos                   2055 12.5   72.0    54.5   51.5 16.0-12.0
 29    AXPG 3 Ases e 1 Coringa   P     2047 12     86.0    65.0   55.5 14.0-14.0
 30    CXSP STi Heliópolis             2144 12     84.5    61.0   50.0 17.0-11.0
 31    Comando Vergueiro               2064 12     82.0    59.0   49.5 15.0-13.0
 32    Kolping B                       2038 12     78.5    56.0   45.5 16.0-12.0
 33    São José B                      2008 12     73.5    52.5   43.5 14.0-14.0
 34    Campinas Peão             J     2002 12     73.0    53.0   43.0 16.0-12.0
 35    Bartolomeu 3 Sub 14       PJ    2029 12     71.5    51.0   50.5 17.0-11.0
 36    Sorocaba C                      2159 11.5   80.5    57.5   51.5 14.0-14.0
 37    AAS São José A                  2068 11.5   80.0    57.0   48.0 14.0-14.0
 38    Petrossian Kolping              1997 11.5   79.5    54.5   41.5 15.0-12.0
 39    Meninas Pindenses         F     2021 11.5   76.0    53.5   44.5 15.0-13.0
 40    Bartolomeu 2 Fem          FPJ   1998 11.5   72.5    51.0   42.5 13.0-15.0
 41    Externato Santo Antônio   J     1996 11     91.5    66.5   53.5 14.0-14.0
 42    Pinheiros B                     2026 11     85.0    60.0   48.5 13.0-15.0
 43    Campinas Cavalo-de-pau    J     2045 11     84.0    58.5   49.0 13.0-15.0
 44    PracinhaC3                      2073 11     83.0    62.5   49.0 15.0-13.0
 45    Aramaçan C                F     2044 11     82.5    59.0   53.0 15.0-13.0
 46    São José zenxadrista            2015 11     80.0    57.0   45.0 13.0-15.0
 47    Nosso Clube B                   2073 11     80.0    55.5   51.0 15.0-13.0
 48    Círculo Militar B               2102 11     78.5    56.5   46.0 15.0-13.0
 49    Professor Melo Dias             2000 11     74.0    53.0   38.0 15.0-12.0
 50    Mogi Guaçu II                   2012 11     73.0    49.5   37.5 16.0-12.0
 51    AAS São José C                  2008 11     72.5    52.5   38.5 14.0-14.0
 52    Dimensão 64 B                   2002 11     71.0    50.5   37.5 15.0-13.0
 53    Sírio São José C                2055 10.5   83.5    63.5   51.5 14.0-14.0
 54    Sírio São José A                2047 10.5   82.0    59.5   50.5 14.0-14.0
 55    Minerva                         2016 10.5   77.5    55.5   44.5 15.0-13.0
 56    GDCX C                          1998 10.5   77.5    55.0   40.0 15.0-13.0
 57    Abzalão A                       2000 10.5   72.0    52.5   41.5 15.0-13.0
 58    AXPG Praia Cubatão        P     1994 10.5   72.0    51.5   42.0 14.0-14.0
 59    Equipe Nunes                    1952 10.5   72.0    50.0   41.5 15.0-13.0
 60    Rock                            1992 10.5   71.5    49.0   40.5 14.0-14.0
 61    Dimensão 64 A             J     2000 10.5   67.5    47.0   36.0 15.0-13.0
 62    EMEF Cleomenes Campos 1   P     2001 10.5   66.0    49.0   38.0 15.0-13.0
 63    Equipe Objetivo Santos    J     2021 10     84.0    60.5   46.0 11.0-17.0
 64    Hebraica C                      2051 10     78.5    54.0   42.0 14.0-14.0
 65    AXS Unisantana C                2000 10     75.0    53.0   36.5 13.0-13.0
 66    ASBAC                           1993 10     75.0    52.5   40.5 15.0-13.0
 67    AXPG Girls                FP    1989 10     62.5    47.0   33.0 13.0-15.0
 68    AXS Unisantana B                2053 9.5    78.5    57.0   43.5 12.0-14.0
 69    GDCX D                          1984 9.5    77.5    56.0   37.5 12.0-16.0
 70    Sírio São José B                1998 9.5    72.5    51.0   35.5 15.0-13.0
 71    AAS São José F            FJ    2011 9.5    69.0    48.5   36.5 11.0-17.0
 72    Abzalão C                       2000 9.5    65.0    45.5   33.5 13.0-15.0
 73    São José A                      1985 9.5    64.0    46.0   28.5 12.0-13.0
 74    ATC 1                           2070 9      76.0    58.0   50.5 12.0-16.0
 75    GDCX B                          2017 9      73.5    53.0   39.5 13.0-15.0
 76    Meninos Pindenses         J     2064 9      73.0    50.5   37.5 12.0-16.0
 77    Estrutura de Peões              2000 9      70.5    53.0   34.0 13.0-15.0
 78    Sorocaba D                F     1981 9      68.5    49.5   34.0 11.0-17.0
 79    Círculo C                       2009 9      67.0    49.5   29.0 11.0-16.0
 80    Aramaçan Sub 14 F         I     2000 9      66.0    47.0   31.0 11.0-17.0
 81    Campo Limpo Paulista B          2035 9      57.5    42.0   32.0 13.0-15.0
 82    Pinheiros C                     2008 8.5    68.5    49.5   37.5 12.0-16.0
 83    Etec Luther King A        P     2012 8.5    68.0    50.0   43.0 11.0-17.0
 84    Mogi Guaçu Fem            F     2000 8.5    68.0    49.5   29.5 13.0-14.0
 85    Ituano B                        2030 8.5    68.0    48.5   34.0 10.0-18.0
 86    Círculo Militar D               2000 8.5    57.5    37.0   26.5 13.0-15.0
 87    AXS Unisantana                  2000 8      71.0    49.0   37.0 10.0-15.0
 88    Campinas Damas                  1990 8      68.5    50.5   33.5 11.0-17.0
 89    Ituana D                  F     2000 8      58.0    41.0   30.0 11.0-17.0
 90    Mogi Guaçu S18            J     2000 8      55.0    40.5   23.0 13.0-15.0
 91    Círculo Militar E               2000 7.5    73.5    51.5   30.5 12.0-15.0
 92    Ituano C                        1996 7.5    70.0    51.0   30.0 12.0-16.0
 93    Aramaçan E Juvenil        J     1976 7.5    68.0    49.0   34.5 11.0-17.0
 94    Dimensão 64 C                   1987 7.5    61.0    41.0   20.5 13.0-13.0
 95    Sabin Med USP                   2005 7.5    60.0    39.5   27.0 12.0-12.0
 96    Abzalão B                       2000 7      62.5    46.0   29.0 11.0-17.0
 97    Ituana E                  J     2000 7      57.0    41.5   20.0 10.0-17.0
 98    Sabin Med USP 2                 1992 7      55.0    37.5   22.0  9.0-15.0
 99    AXPG Girls and Dead Boy   PI    2020 6.5    64.5    45.0   26.5  9.0-19.0
 100   Campo Limpo Paulista C    FJ    1933 6      65.0    46.5   30.0 10.0-18.0
 101   Guerreiros do Xadrez      PJ    2000 6      56.5    40.0   21.0 11.0-17.0
 102   AXPG Calouros             PI    2000 6      51.5    36.5   19.0 11.0-15.0
 103   Wedge C                         1985 4.5    61.0    42.0   24.5  9.0-18.0
 104   Unidas Pelo Xadrez        FPJ   2000 4.5    49.0    32.5    9.0  9.0-19.0
 105   Escola Municipal Aurelio  J     2000 4      62.5    44.0   11.5  8.0-18.0
 106   Forte seremos CCCA repres PJ    2000 4      60.5    41.0   12.0  9.0-17.0
 107   Nome da Equipe            P     2003 0      22.0    22.0    0.0  0.0-6.0 
 108   Colônia S.A               P     2003 0      14.0    14.0    0.0  0.0-3.0 
 109   Qualquer uma              P     2005 0      13.5    13.5    0.0  0.0-3.0 
 110   São José Diadema B              2054 0       7.5     7.5    0.0  0.0-3.0 
 111   Associação Xadrez e Damas       2023 0       4.5     4.5    0.0  0.0-3.0 

Quadro Sinóptico

No  Name                       Loc  Total   1       2       3       4       5       6       7    

1    Bar Vero                  2242 16.0   46:3.0  37:3.0   8:1.0  24:3.0  19:3.0   4:2.0   3:1.0
2    AXPG Dreams               2184 16.0   50:3.0  31:2.0  21:3.0   8:1.0  20:3.0   3:1.0  13:3.0
3    AAS São José P            2359 16.0   55:2.5  38:3.0  44:2.5  19:1.5  10:2.5   2:2.0   1:2.0
4    AAS São José J            2093 16.0   86:3.0  16:1.5  43:3.0  47:3.0   8:2.5   1:1.0   6:2.0
5    APMP                      2232 15.5    7:0.0  94:3.0  91:3.0  32:2.5  45:3.0  13:1.0  19:3.0
6    Bartolomeu 1              2108 15.0  106:3.0  42:2.5  20:2.0  10:1.5  15:2.0  29:3.0   4:1.0
7    João Moyses               2013 14.0    5:3.0  10:1.5  14:1.0  48:2.0  21:2.0  53:2.5  20:2.0
8    Reis do Vale              2076 14.0   84:3.0  91:3.0   1:2.0   2:2.0   4:.5    9:1.0  36:2.5
9    GDCX A                    2124 14.0  108:3.0  54:1.0  31:2.0  16:2.5  14:2.0   8:2.0  11:1.5
10   Segura PS                 2077 14.0   61:3.0   7:1.5  58:3.0   6:1.5   3:.5   41:1.5  45:3.0
11   Mogi Guaçu I              2000 14.0   32:3.0  44:.5   37:1.0  64:2.0  76:3.0  23:3.0   9:1.5
12   C4 Chess                  2034 14.0   66:2.0  60:2.0  48:2.0  53:1.0  24:2.0  54:3.0  14:2.0
13   São José Diadema A        2130 13.5  109:3.0  29:2.0  41:2.0  74:1.5  17:3.0   5:2.0   2:0.0
14   Equipe Mav                2076 13.5   72:3.0  58:1.5   7:2.0  41:2.0   9:1.0  26:3.0  12:1.0
15   Veja Bem                  2021 13.5   69:2.0  30:1.0  70:3.0  44:3.0   6:1.0  22:2.0  21:1.5
16   Excalibur                 2032 13.5   98:3.0   4:1.5  30:1.5   9:.5   69:2.5  37:1.5  41:3.0
17   CDR São José Dama e Rei   2118 13.5  107:3.0  20:.5   63:2.0  39:3.0  13:0.0  42:2.0  56:3.0
18   Sorocaba B                2112 13.5   34:2.5  41:0.0  65:3.0  59:2.5  29:0.0  83:2.5  55:3.0
19   Aramaçan B                2153 13.0   82:3.0  28:3.0  74:2.5   3:1.5   1:0.0  35:3.0   5:0.0
20   Discípulas de Polgar      2041 13.0   92:3.0  17:2.5   6:1.0  36:2.5   2:0.0  74:3.0   7:1.0
21   AAS São José H            2086 13.0   77:3.0  63:2.0   2:0.0  75:2.5   7:1.0  40:3.0  15:1.5
22   Campinas Bispo            2112 13.0   52:3.0  43:1.5  53:1.5  42:2.0  54:2.0  15:1.0  29:2.0
23   Campo Limpo Paulista A    2129 12.5   51:2.5  35:2.5  47:1.0  29:1.5  55:2.0  11:0.0  66:3.0
24   Hebraica A                2158 12.5   71:2.0  93:3.0  45:2.0   1:0.0  12:1.0  63:2.0  53:2.5
25   Aramaçan D                2044 12.5   41:.5   51:1.5  56:2.0  77:3.0  36:2.0  30:2.0  28:1.5
26   Torre na Sétima           2017 12.5   49:1.0  80:2.0  60:3.0  28:2.0  53:1.5  14:0.0  68:3.0
27   Kolping A                 2128 12.5   95:2.0  39:2.0  29:.5   82:1.5  32:1.5  70:3.0  37:2.0
28   Os Mamulengos             2055 12.5  104:3.0  19:0.0  84:3.0  26:1.0  63:2.0  46:2.0  25:1.5
29   AXPG 3 Ases e 1 Coringa   2047 12.0  101:3.0  13:1.0  27:2.5  23:1.5  18:3.0   6:0.0  22:1.0
30   CXSP STi Heliópolis       2144 12.0   33:2.0  15:2.0  16:1.5  68:2.0  34:1.5  25:1.0  43:2.0
31   Comando Vergueiro         2064 12.0   96:3.0   2:1.0   9:1.0  33:2.0  42:1.5  43:1.5  46:2.0
32   Kolping B                 2038 12.0   11:0.0  96:3.0  92:3.0   5:.5   27:1.5  52:2.0  48:2.0
33   São José B                2008 12.0   30:1.0  69:2.5  75:1.5  31:1.0  44:1.0  49:2.0  74:3.0
34   Campinas Peão             2002 12.0   18:.5   99:2.0  38:1.5  85:2.5  30:1.5  44:1.5  64:2.5
35   Bartolomeu 3 Sub 14       2029 12.0   94:2.5  23:.5   77:2.0  95:3.0  74:2.0  19:0.0  47:2.0
36   Sorocaba C                2159 11.5   79:3.0  53:1.5  54:2.0  20:.5   25:1.0  51:3.0   8:.5 
37   AAS São José A            2068 11.5   97:3.0   1:0.0  11:2.0  63:1.0  96:3.0  16:1.5  27:1.0
38   Petrossian Kolping        1997 11.5   40:2.5   3:0.0  34:1.5  51:2.0  46:0.0  79:3.0  75:2.5
39   Meninas Pindenses         2021 11.5   78:2.0  27:1.0  66:2.5  17:0.0  59:2.5  48:1.0  72:2.5
40   Bartolomeu 2 Fem          1998 11.5   38:.5   55:1.0  73:3.0  81:3.0  68:1.0  21:0.0  83:3.0
41   Externato Santo Antônio   1996 11.0   25:2.5  18:3.0  13:1.0  14:1.0  43:2.0  10:1.5  16:0.0
42   Pinheiros B               2026 11.0   67:3.0   6:.5   57:2.5  22:1.0  31:1.5  17:1.0  44:1.5
43   Campinas Cavalo-de-pau    2045 11.0   70:3.0  22:1.5   4:0.0  58:3.0  41:1.0  31:1.5  30:1.0
44   PracinhaC3                2073 11.0  105:3.0  11:2.5   3:.5   15:0.0  33:2.0  34:1.5  42:1.5
45   Aramaçan C                2044 11.0   88:2.0  62:3.0  24:1.0  46:3.0   5:0.0  47:2.0  10:0.0
46   São José zenxadrista      2015 11.0    1:0.0  97:3.0  67:3.0  45:0.0  38:3.0  28:1.0  31:1.0
47   Nosso Clube B             2073 11.0   80:2.0  49:3.0  23:2.0   4:0.0  83:2.0  45:1.0  35:1.0
48   Círculo Militar B         2102 11.0   89:2.0  83:2.0  12:1.0   7:1.0  57:2.0  39:2.0  32:1.0
49   Professor Melo Dias       2000 11.0   26:2.0  47:0.0  50:1.0  67:2.0  79:2.0  33:1.0  87:3.0
50   Mogi Guaçu II             2012 11.0    2:0.0  72:2.0  49:2.0  57:1.0  93:2.0  69:1.5  78:2.5
51   AAS São José C            2008 11.0   23:.5   25:1.5  78:2.0  38:1.0  92:3.0  36:0.0  88:3.0
52   Dimensão 64 B             2002 11.0   22:0.0  56:.5   94:3.0  88:2.0  73:2.5  32:1.0  63:2.0
53   Sírio São José C          2055 10.5  102:3.0  36:1.5  22:1.5  12:2.0  26:1.5   7:.5   24:.5 
54   Sírio São José A          2047 10.5   56:3.0   9:2.0  36:1.0  83:2.0  22:1.0  12:0.0  57:1.5
55   Minerva                   2016 10.5    3:.5   40:2.0  88:2.0 100:3.0  23:1.0  68:2.0  18:0.0
56   GDCX C                    1998 10.5   54:0.0  52:2.5  25:1.0  62:2.0  75:2.0  58:3.0  17:0.0
57   Abzalão A                 2000 10.5   64:1.5  68:2.0  42:.5   50:2.0  48:1.0  87:2.0  54:1.5
58   AXPG Praia Cubatão        1994 10.5   81:3.0  14:1.5  10:0.0  43:0.0  99:3.0  56:0.0  93:3.0
59   Equipe Nunes              1952 10.5   75:1.5  76:2.0  64:2.0  18:.5   39:.5   65:1.5  82:2.5
60   Rock                      1992 10.5   85:2.0  12:1.0  26:0.0  84:3.0  82:1.5  64:1.0  71:2.0
61   Dimensão 64 A             2000 10.5   10:0.0  79:2.0  62:1.5  99:2.0  64:1.0  76:1.5  85:2.5
62   EMEF Cleomenes Campos 1   2001 10.5   76:2.0  45:0.0  61:1.5  56:1.0 100:2.5  71:1.5  69:2.0
63   Equipe Objetivo Santos    2021 10.0   73:3.0  21:1.0  17:1.0  37:2.0  28:1.0  24:1.0  52:1.0
64   Hebraica C                2051 10.0   57:1.5  65:2.0  59:1.0  11:1.0  61:2.0  60:2.0  34:.5 
65   AXS Unisantana C          2000 10.0    0:1.5  64:1.0  18:0.0  90:3.0  66:1.0  59:1.5  76:2.0
66   ASBAC                     1993 10.0   12:1.0  85:2.0  39:.5   71:2.0  65:2.0  82:2.5  23:0.0
67   AXPG Girls                1989 10.0   42:0.0 105:3.0  46:0.0  49:1.0  80:2.0  77:1.0  96:3.0
68   AXS Unisantana B          2053 9.5     0:1.5  57:1.0  93:3.0  30:1.0  40:2.0  55:1.0  26:0.0
69   GDCX D                    1984 9.5    15:1.0  33:.5   79:2.0  89:3.0  16:.5   50:1.5  62:1.0
70   Sírio São José B          1998 9.5    43:0.0  90:3.0  15:0.0  80:2.0  95:2.5  27:0.0  77:2.0
71   AAS São José F            2011 9.5    24:1.0  88:1.5  87:1.0  66:1.0  78:2.5  62:1.5  60:1.0
72   Abzalão C                 2000 9.5    14:0.0  50:1.0  98:2.0  92:1.0 101:3.0  85:2.0  39:.5 
73   São José A                1985 9.5    63:0.0   0:1.5  40:0.0 106:3.0  52:.5   92:1.5 100:3.0
74   ATC 1                     2070 9.0    90:3.0 103:3.0  19:.5   13:1.5  35:1.0  20:0.0  33:0.0
75   GDCX B                    2017 9.0    59:1.5  87:2.0  33:1.5  21:.5   56:1.0  93:2.0  38:.5 
76   Meninos Pindenses         2064 9.0    62:1.0  59:1.0  86:2.5  87:2.0  11:0.0  61:1.5  65:1.0
77   Estrutura de Peões        2000 9.0    21:0.0 104:3.0  35:1.0  25:0.0  81:2.0  67:2.0  70:1.0
78   Sorocaba D                1981 9.0    39:1.0  95:1.0  51:1.0  91:2.0  71:.5   86:3.0  50:.5 
79   Círculo C                 2009 9.0    36:0.0  61:1.0  69:1.0  97:3.0  49:1.0  38:0.0 101:3.0
80   Aramaçan Sub 14 F         2000 9.0    47:1.0  26:1.0  99:1.0  70:1.0  67:1.0  84:2.0  90:2.0
81   Campo Limpo Paulista B    2035 9.0    58:0.0 106:3.0  95:1.0  40:0.0  77:1.0 100:2.0  97:2.0
82   Pinheiros C               2008 8.5    19:0.0 101:3.0 100:1.5  27:1.5  60:1.5  66:.5   59:.5 
83   Etec Luther King A        2012 8.5   100:2.0  48:1.0 103:3.0  54:1.0  47:1.0  18:.5   40:0.0
84   Mogi Guaçu Fem            2000 8.5     8:0.0 107:3.0  28:0.0  60:0.0 103:2.5  80:1.0  92:2.0
85   Ituano B                  2030 8.5    60:1.0  66:1.0  89:1.5  34:.5   91:3.0  72:1.0  61:.5 
86   Círculo Militar D         2000 8.5     4:0.0  98:2.0  76:.5   93:0.0 105:3.0  78:0.0 103:3.0
87   AXS Unisantana            2000 8.0     0:1.5  75:1.0  71:2.0  76:1.0  88:1.5  57:1.0  49:0.0
88   Campinas Damas            1990 8.0    45:1.0  71:1.5  55:1.0  52:1.0  87:1.5  96:2.0  51:0.0
89   Ituana D                  2000 8.0    48:1.0 100:1.0  85:1.5  69:0.0 102:2.0  95:1.0  91:1.5
90   Mogi Guaçu S18            2000 8.0    74:0.0  70:0.0 106:2.0  65:0.0  97:2.0 102:3.0  80:1.0
91   Círculo Militar E         2000 7.5   110:3.0   8:0.0   5:0.0  78:1.0  85:0.0  99:2.0  89:1.5
92   Ituano C                  1996 7.5    20:0.0 102:3.0  32:0.0  72:2.0  51:0.0  73:1.5  84:1.0
93   Aramaçan E Juvenil        1976 7.5    99:2.5  24:0.0  68:0.0  86:3.0  50:1.0  75:1.0  58:0.0
94   Dimensão 64 C             1987 7.5    35:.5    5:0.0  52:0.0 105:2.0  98:1.0 103:2.0  99:2.0
95   Sabin Med USP             2005 7.5    27:1.0  78:2.0  81:2.0  35:0.0  70:.5   89:2.0   0:   
96   Abzalão B                 2000 7.0    31:0.0  32:0.0 104:3.0 103:3.0  37:0.0  88:1.0  67:0.0
97   Ituana E                  2000 7.0    37:0.0  46:0.0 105:2.0  79:0.0  90:1.0 106:3.0  81:1.0
98   Sabin Med USP 2           1992 7.0    16:0.0  86:1.0  72:1.0 102:1.0  94:1.0 101:1.0 106:2.0
99   AXPG Girls and Dead Boy   2020 6.5    93:.5   34:1.0  80:2.0  61:1.0  58:0.0  91:1.0  94:1.0
100  Campo Limpo Paulista C    1933 6.0    83:1.0  89:2.0  82:1.5  55:0.0  62:.5   81:1.0  73:0.0
101  Guerreiros do Xadrez      2000 6.0    29:0.0  82:0.0 102:1.0 104:3.0  72:0.0  98:2.0  79:0.0
102  AXPG Calouros             2000 6.0    53:0.0  92:0.0 101:2.0  98:1.0  89:1.0  90:0.0 104:2.0
103  Wedge C                   1985 4.5   111:3.0  74:0.0  83:0.0  96:0.0  84:.5   94:1.0  86:0.0
104  Unidas Pelo Xadrez        2000 4.5    28:0.0  77:0.0  96:0.0 101:0.0 106:1.0 105:2.5 102:1.0
105  Escola Municipal Aurelio  2000 4.0    44:0.0  67:0.0  97:1.0  94:1.0  86:0.0 104:.5    0:1.5
106  Forte seremos CCCA repres 2000 4.0     6:0.0  81:0.0  90:1.0  73:0.0 104:2.0  97:0.0  98:1.0
107  Nome da Equipe            2003 0.0    17:0.0  84:0.0   0:      0:      0:      0:      0:   
108  Colônia S.A               2003 0.0     9:0.0   0:      0:      0:      0:      0:      0:   
109  Qualquer uma              2005 0.0    13:0.0   0:      0:      0:      0:      0:      0:   
110  São José Diadema B        2054 0.0    91:0.0   0:      0:      0:      0:      0:      0:   
111  Associação Xadrez e Damas 2023 0.0   103:0.0   0:      0:      0:      0:      0:      0:   

7ª Rodada

No Name                       Total   Result   Name                     Total 

 5  AAS São José P            [14.0]  2.0:1.0   Bar Vero                [15.0]
 6  AAS São José J            [14.0]  2.0:1.0   Bartolomeu 1            [14.0]
 7  São José Diadema A        [13.5]  0.0:3.0   AXPG Dreams             [13.0]
 8  Aramaçan B                [13.0]  0.0:3.0   APMP                    [12.5]
 9  Mogi Guaçu I              [12.5]  1.5:1.5   GDCX A                  [12.5]
10  Equipe Mav                [12.5]  1.0:2.0   C4 Chess                [12.0]
11  Discípulas de Polgar      [12.0]  1.0:2.0   João Moyses             [12.0]
12  Veja Bem                  [12.0]  1.5:1.5   AAS São José H          [11.5]
13  Reis do Vale              [11.5]  2.5:.5    Sorocaba C              [11.0]
14  AXPG 3 Ases e 1 Coringa   [11.0]  1.0:2.0   Campinas Bispo          [11.0]
15  Segura PS                 [11.0]  3.0:0.0   Aramaçan C              [11.0]
16  Aramaçan D                [11.0]  1.5:1.5   Os Mamulengos           [11.0]
17  Excalibur                 [10.5]  3.0:0.0   Externato Santo Antônio [11.0]
18  Kolping A                 [10.5]  2.0:1.0   AAS São José A          [10.5]
19  GDCX C                    [10.5]  0.0:3.0   CDR São José Dama e Rei [10.5]
20  Sorocaba B                [10.5]  3.0:0.0   Minerva                 [10.5]
21  Hebraica A                [10.0]  2.5:.5    Sírio São José C        [10.0]
22  Campinas Cavalo-de-pau    [10.0]  1.0:2.0   CXSP STi Heliópolis     [10.0]
23  Círculo Militar B         [10.0]  1.0:2.0   Kolping B               [10.0]
24  Nosso Clube B             [10.0]  1.0:2.0   Bartolomeu 3 Sub 14     [10.0]
25  São José zenxadrista      [10.0]  1.0:2.0   Comando Vergueiro       [10.0]
26  ASBAC                     [10.0]  0.0:3.0   Campo Limpo Paulista A  [9.5] 
27  Pinheiros B               [9.5]   1.5:1.5   PracinhaC3              [9.5] 
28  AXS Unisantana B          [9.5]   0.0:3.0   Torre na Sétima         [9.5] 
29  Campinas Peão             [9.5]   2.5:.5    Hebraica C              [9.5] 
30  São José B                [9.0]   3.0:0.0   ATC 1                   [9.0] 
31  Sírio São José A          [9.0]   1.5:1.5   Abzalão A               [9.0] 
32  Dimensão 64 B             [9.0]   2.0:1.0   Equipe Objetivo Santos  [9.0] 
33  Abzalão C                 [9.0]    .5:2.5   Meninas Pindenses       [9.0] 
34  GDCX B                    [8.5]    .5:2.5   Petrossian Kolping      [9.0] 
35  Bartolomeu 2 Fem          [8.5]   3.0:0.0   Etec Luther King A      [8.5] 
36  Mogi Guaçu II             [8.5]   2.5:.5    Sorocaba D              [8.5] 
37  Rock                      [8.5]   2.0:1.0   AAS São José F          [8.5] 
38  EMEF Cleomenes Campos 1   [8.5]   2.0:1.0   GDCX D                  [8.5] 
39  Meninos Pindenses         [8.0]   1.0:2.0   AXS Unisantana C        [8.0] 
40  Ituano B                  [8.0]    .5:2.5   Dimensão 64 A           [8.0] 
41  AAS São José C            [8.0]   3.0:0.0   Campinas Damas          [8.0] 
42  Equipe Nunes              [8.0]   2.5:.5    Pinheiros C             [8.0] 
43  AXS Unisantana            [8.0]   0.0:3.0   Professor Melo Dias     [8.0] 
44  Estrutura de Peões        [8.0]   1.0:2.0   Sírio São José B        [7.5] 
45  Aramaçan E Juvenil        [7.5]   0.0:3.0   AXPG Praia Cubatão      [7.5] 
46  Abzalão B                 [7.0]   0.0:3.0   AXPG Girls              [7.0] 
47  Mogi Guaçu S18            [7.0]   1.0:2.0   Aramaçan Sub 14 F       [7.0] 
48  São José A                [6.5]   3.0:0.0   Campo Limpo Paulista C  [6.0] 
49  Mogi Guaçu Fem            [6.5]   2.0:1.0   Ituano C                [6.5] 
50  Ituana D                  [6.5]   1.5:1.5   Círculo Militar E       [6.0] 
51  Campo Limpo Paulista B    [7.0]   2.0:1.0   Ituana E                [6.0] 
52  Círculo C                 [6.0]   3.0:0.0   Guerreiros do Xadrez    [6.0] 
53  AXPG Girls and Dead Boy   [5.5]   1.0:2.0   Dimensão 64 C           [5.5] 
54  Wedge C                   [4.5]   0.0:3.0   Círculo Militar D       [5.5] 
55  Forte seremos CCCA repres [3.0]   1.0:2.0   Sabin Med USP 2         [5.0] 
56  Unidas Pelo Xadrez        [3.5]   1.0:2.0   AXPG Calouros           [4.0] 
57  Escola Municipal Aurelio  [2.5]   1.5:0.0  BYE                            

6ª Rodada

No Name                      Total   Result   Name                       Total 

 5  Bar Vero                 [13.0]  2.0:1.0   AAS São José J            [13.0]
 6  AXPG Dreams              [12.0]  1.0:2.0   AAS São José P            [12.0]
 7  APMP                     [11.5]  1.0:2.0   São José Diadema A        [11.5]
 8  Bartolomeu 1             [11.0]  3.0:0.0   AXPG 3 Ases e 1 Coringa   [11.0]
 9  GDCX A                   [10.5]  2.0:1.0   Reis do Vale              [10.5]
10  Bartolomeu 3 Sub 14      [10.0]  0.0:3.0   Aramaçan B                [10.0]
11  Campinas Bispo           [10.0]  1.0:2.0   Veja Bem                  [10.0]
12  Campo Limpo Paulista A   [9.5]   0.0:3.0   Mogi Guaçu I              [9.5] 
13  Externato Santo Antônio  [9.5]   1.5:1.5   Segura PS                 [9.5] 
14  Torre na Sétima          [9.5]   0.0:3.0   Equipe Mav                [9.5] 
15  João Moyses              [9.5]   2.5:.5    Sírio São José C          [9.5] 
16  CXSP STi Heliópolis      [9.0]   1.0:2.0   Aramaçan D                [9.0] 
17  Aramaçan C               [9.0]   2.0:1.0   Nosso Clube B             [9.0] 
18  ATC 1                    [9.0]   0.0:3.0   Discípulas de Polgar      [9.0] 
19  AAS São José A           [9.0]   1.5:1.5   Excalibur                 [9.0] 
20  Os Mamulengos            [9.0]   2.0:1.0   São José zenxadrista      [9.0] 
21  C4 Chess                 [9.0]   3.0:0.0   Sírio São José A          [9.0] 
22  CDR São José Dama e Rei  [8.5]   2.0:1.0   Pinheiros B               [8.5] 
23  Bartolomeu 2 Fem         [8.5]   0.0:3.0   AAS São José H            [8.5] 
24  Comando Vergueiro        [8.5]   1.5:1.5   Campinas Cavalo-de-pau    [8.5] 
25  Minerva                  [8.5]   2.0:1.0   AXS Unisantana B          [8.5] 
26  Sorocaba C               [8.0]   3.0:0.0   AAS São José C            [8.0] 
27  Equipe Objetivo Santos   [8.0]   1.0:2.0   Hebraica A                [8.0] 
28  Etec Luther King A       [8.0]    .5:2.5   Sorocaba B                [8.0] 
29  Meninas Pindenses        [8.0]   1.0:2.0   Círculo Militar B         [8.0] 
30  PracinhaC3               [8.0]   1.5:1.5   Campinas Peão             [8.0] 
31  Kolping B                [8.0]   2.0:1.0   Dimensão 64 B             [8.0] 
32  Sírio São José B         [7.5]   0.0:3.0   Kolping A                 [7.5] 
33  Hebraica C               [7.5]   2.0:1.0   Rock                      [7.5] 
34  Pinheiros C              [7.5]    .5:2.5   ASBAC                     [7.5] 
35  AXPG Praia Cubatão       [7.5]   0.0:3.0   GDCX C                    [7.5] 
36  Abzalão C                [7.0]   2.0:1.0   Ituano B                  [7.0] 
37  GDCX D                   [7.0]   1.5:1.5   Mogi Guaçu II             [7.0] 
38  AAS São José F           [7.0]   1.5:1.5   EMEF Cleomenes Campos 1   [7.0] 
39  Professor Melo Dias      [7.0]   1.0:2.0   São José B                [7.0] 
40  Abzalão A                [7.0]   2.0:1.0   AXS Unisantana            [7.0] 
41  Dimensão 64 A            [6.5]   1.5:1.5   Meninos Pindenses         [6.5] 
42  GDCX B                   [6.5]   2.0:1.0   Aramaçan E Juvenil        [6.5] 
43  AXS Unisantana C         [6.5]   1.5:1.5   Equipe Nunes              [6.5] 
44  Petrossian Kolping       [6.0]   3.0:0.0   Círculo C                 [6.0] 
45  Campinas Damas           [6.0]   2.0:1.0   Abzalão B                 [6.0] 
46  AXPG Girls               [6.0]   1.0:2.0   Estrutura de Peões        [6.0] 
47  Sabin Med USP            [5.5]   2.0:1.0   Ituana D                  [5.5] 
48  Sorocaba D               [5.5]   3.0:0.0   Círculo Militar D         [5.5] 
49  Aramaçan Sub 14 F        [5.0]   2.0:1.0   Mogi Guaçu Fem            [5.5] 
50  Campo Limpo Paulista C   [5.0]   1.0:2.0   Campo Limpo Paulista B    [5.0] 
51  Ituano C                 [5.0]   1.5:1.5   São José A                [5.0] 
52  Círculo Militar E        [4.0]   2.0:1.0   AXPG Girls and Dead Boy   [4.5] 
53  AXPG Calouros            [4.0]   0.0:3.0   Mogi Guaçu S18            [4.0] 
54  Guerreiros do Xadrez     [4.0]   2.0:1.0   Sabin Med USP 2           [4.0] 
55  Dimensão 64 C            [3.5]   2.0:1.0   Wedge C                   [3.5] 
56  Ituana E                 [3.0]   3.0:0.0   Forte seremos CCCA repres [3.0] 
57  Escola Municipal Aurelio [2.0]    .5:2.5   Unidas Pelo Xadrez        [1.0] 

5ª Rodada

No Name                       Total   Result   Name                      Total 

 5  Reis do Vale              [10.0]   .5:2.5   AAS São José J           [10.5]
 6  Aramaçan B                [10.0]  0.0:3.0   Bar Vero                 [10.0]
 7  Segura PS                 [9.0]    .5:2.5   AAS São José P           [9.5] 
 8  Discípulas de Polgar      [9.0]   0.0:3.0   AXPG Dreams              [9.0] 
 9  Veja Bem                  [9.0]   1.0:2.0   Bartolomeu 1             [9.0] 
10  APMP                      [8.5]   3.0:0.0   Aramaçan C               [9.0] 
11  São José Diadema A        [8.5]   3.0:0.0   CDR São José Dama e Rei  [8.5] 
12  Equipe Mav                [8.5]   1.0:2.0   GDCX A                   [8.5] 
13  Sírio São José A          [8.0]   1.0:2.0   Campinas Bispo           [8.0] 
14  Sorocaba B                [8.0]   0.0:3.0   AXPG 3 Ases e 1 Coringa  [8.0] 
15  Bartolomeu 3 Sub 14       [8.0]   2.0:1.0   ATC 1                    [8.0] 
16  Sírio São José C          [8.0]   1.5:1.5   Torre na Sétima          [8.0] 
17  Campo Limpo Paulista A    [7.5]   2.0:1.0   Minerva                  [7.5] 
18  AAS São José H            [7.5]   1.0:2.0   João Moyses              [7.5] 
19  AXS Unisantana B          [6.5]   2.0:1.0   Bartolomeu 2 Fem         [7.5] 
20  Campinas Cavalo-de-pau    [7.5]   1.0:2.0   Externato Santo Antônio  [7.5] 
21  Aramaçan D                [7.0]   2.0:1.0   Sorocaba C               [7.0] 
22  Hebraica A                [7.0]   1.0:2.0   C4 Chess                 [7.0] 
23  Nosso Clube B             [7.0]   2.0:1.0   Etec Luther King A       [7.0] 
24  Pinheiros B               [7.0]   1.5:1.5   Comando Vergueiro        [7.0] 
25  Equipe Objetivo Santos    [7.0]   1.0:2.0   Os Mamulengos            [7.0] 
26  Campinas Peão             [6.5]   1.5:1.5   CXSP STi Heliópolis      [7.5] 
27  Meninos Pindenses         [6.5]   0.0:3.0   Mogi Guaçu I             [6.5] 
28  Excalibur                 [6.5]   2.5:.5    GDCX D                   [6.5] 
29  Kolping A                 [6.0]   1.5:1.5   Kolping B                [6.5] 
30  Círculo Militar B         [6.0]   2.0:1.0   Abzalão A                [6.0] 
31  São José B                [6.0]   1.0:2.0   PracinhaC3               [6.0] 
32  Abzalão B                 [6.0]   0.0:3.0   AAS São José A           [6.0] 
33  São José zenxadrista      [6.0]   3.0:0.0   Petrossian Kolping       [6.0] 
34  Rock                      [6.0]   1.5:1.5   Pinheiros C              [6.0] 
35  Equipe Nunes              [6.0]    .5:2.5   Meninas Pindenses        [5.5] 
36  Hebraica C                [5.5]   2.0:1.0   Dimensão 64 A            [5.5] 
37  GDCX C                    [5.5]   2.0:1.0   GDCX B                   [5.5] 
38  AXS Unisantana            [5.5]   1.5:1.5   Campinas Damas           [4.5] 
39  ASBAC                     [5.5]   2.0:1.0   AXS Unisantana C         [5.5] 
40  Mogi Guaçu II             [5.0]   2.0:1.0   Aramaçan E Juvenil       [5.5] 
41  Círculo C                 [5.0]   1.0:2.0   Professor Melo Dias      [5.0] 
42  AAS São José C            [5.0]   3.0:0.0   Ituano C                 [5.0] 
43  Sírio São José B          [5.0]   2.5:.5    Sabin Med USP            [5.0] 
44  Sorocaba D                [5.0]    .5:2.5   AAS São José F           [4.5] 
45  AXPG Girls and Dead Boy   [4.5]   0.0:3.0   AXPG Praia Cubatão       [4.5] 
46  Dimensão 64 B             [5.5]   2.5:.5    São José A               [4.5] 
47  EMEF Cleomenes Campos 1   [4.5]   2.5:.5    Campo Limpo Paulista C   [4.5] 
48  Estrutura de Peões        [4.0]   2.0:1.0   Campo Limpo Paulista B   [4.0] 
49  Ituano B                  [4.0]   3.0:0.0   Círculo Militar E        [4.0] 
50  Guerreiros do Xadrez      [4.0]   0.0:3.0   Abzalão C                [4.0] 
51  AXPG Girls                [4.0]   2.0:1.0   Aramaçan Sub 14 F        [4.0] 
52  Ituana D                  [3.5]   2.0:1.0   AXPG Calouros            [3.0] 
53  Mogi Guaçu Fem            [3.0]   2.5:.5    Wedge C                  [3.0] 
54  Sabin Med USP 2           [3.0]   1.0:1.0   Dimensão 64 C            [2.5] 
55  Círculo Militar D         [2.5]   3.0:0.0   Escola Municipal Aurelio [2.0] 
56  Mogi Guaçu S18            [2.0]   2.0:1.0   Ituana E                 [2.0] 
57  Forte seremos CCCA repres [1.0]   2.0:1.0   Unidas Pelo Xadrez       [0.0] 

4ª Rodada

No Name                     Total  Result   Name                       Total

 5  AAS São José P          [8.0]  1.5:1.5   Aramaçan B                [8.5]
 6  AXPG Dreams             [8.0]  1.0:2.0   Reis do Vale              [8.0]
 7  Bartolomeu 1            [7.5]  1.5:1.5   Segura PS                 [7.5]
 8  AAS São José J          [7.5]  3.0:0.0   Nosso Clube B             [7.0]
 9  Bar Vero                [7.0]  3.0:0.0   Hebraica A                [7.0]
10  ATC 1                   [6.5]  1.5:1.5   São José Diadema A        [7.0]
11  Sorocaba C              [6.5]   .5:2.5   Discípulas de Polgar      [6.5]
12  Externato Santo Antônio [6.5]  1.0:2.0   Equipe Mav                [6.5]
13  AXPG 3 Ases e 1 Coringa [6.5]  1.5:1.5   Campo Limpo Paulista A    [6.0]
14  Kolping B               [6.0]   .5:2.5   APMP                      [6.0]
15  GDCX A                  [6.0]  2.5:.5    Excalibur                 [6.0]
16  Campinas Bispo          [6.0]  2.0:1.0   Pinheiros B               [6.0]
17  PracinhaC3              [6.0]  0.0:3.0   Veja Bem                  [6.0]
18  Os Mamulengos           [6.0]  1.0:2.0   Torre na Sétima           [6.0]
19  C4 Chess                [6.0]  1.0:2.0   Sírio São José C          [6.0]
20  Etec Luther King A      [6.0]  1.0:2.0   Sírio São José A          [6.0]
21  Aramaçan C              [6.0]  3.0:0.0   São José zenxadrista      [6.0]
22  CXSP STi Heliópolis     [5.5]  2.0:1.0   AXS Unisantana B          [5.5]
23  Meninas Pindenses       [5.5]  0.0:3.0   CDR São José Dama e Rei   [5.5]
24  Equipe Nunes            [5.5]   .5:2.5   Sorocaba B                [5.5]
25  João Moyses             [5.5]  2.0:1.0   Círculo Militar B         [5.0]
26  GDCX B                  [5.0]   .5:2.5   AAS São José H            [5.0]
27  AAS São José A          [5.0]  1.0:2.0   Equipe Objetivo Santos    [5.0]
28  Comando Vergueiro       [5.0]  2.0:1.0   São José B                [5.0]
29  Sabin Med USP           [5.0]  0.0:3.0   Bartolomeu 3 Sub 14       [5.0]
30  Pinheiros C             [4.5]  1.5:1.5   Kolping A                 [4.5]
31  Meninos Pindenses       [4.5]  2.0:1.0   AXS Unisantana            [4.5]
32  Mogi Guaçu I            [4.5]  2.0:1.0   Hebraica C                [4.5]
33  AXPG Praia Cubatão      [4.5]  0.0:3.0   Campinas Cavalo-de-pau    [4.5]
34  Minerva                 [4.5]  3.0:0.0   Campo Limpo Paulista C    [4.5]
35  Campo Limpo Paulista B  [4.0]  0.0:3.0   Bartolomeu 2 Fem          [4.5]
36  Estrutura de Peões      [4.0]  0.0:3.0   Aramaçan D                [4.0]
37  Abzalão A               [4.0]  2.0:1.0   Mogi Guaçu II             [4.0]
38  Petrossian Kolping      [4.0]  2.0:1.0   AAS São José C            [4.0]
39  Ituano B                [3.5]   .5:2.5   Campinas Peão             [4.0]
40  Dimensão 64 A           [3.5]  2.0:1.0   AXPG Girls and Dead Boy   [3.5]
41  AAS São José F          [3.5]  1.0:2.0   ASBAC                     [3.5]
42  Campinas Damas          [3.5]  1.0:2.0   Dimensão 64 B             [3.5]
43  GDCX C                  [3.5]  2.0:1.0   EMEF Cleomenes Campos 1   [3.5]
44  GDCX D                  [3.5]  3.0:0.0   Ituana D                  [3.5]
45  Aramaçan Sub 14 F       [3.0]  1.0:2.0   Sírio São José B          [3.0]
46  Rock                    [3.0]  3.0:0.0   Mogi Guaçu Fem            [3.0]
47  Abzalão C               [3.0]  1.0:2.0   Ituano C                  [3.0]
48  Professor Melo Dias     [3.0]  2.0:1.0   AXPG Girls                [3.0]
49  Círculo Militar E       [3.0]  1.0:2.0   Sorocaba D                [3.0]
50  Wedge C                 [3.0]  0.0:3.0   Abzalão B                 [3.0]
51  Aramaçan E Juvenil      [2.5]  3.0:0.0   Círculo Militar D         [2.5]
52  AXS Unisantana C        [2.5]  3.0:0.0   Mogi Guaçu S18            [2.0]
53  Ituana E                [2.0]  0.0:3.0   Círculo C                 [2.0]
54  AXPG Calouros           [2.0]  1.0:1.0   Sabin Med USP 2           [2.0]
55  São José A              [1.5]  3.0:0.0   Forte seremos CCCA repres [1.0]
56  Dimensão 64 C           [.5]   2.0:1.0   Escola Municipal Aurelio  [1.0]
57  Unidas Pelo Xadrez      [0.0]  0.0:3.0   Guerreiros do Xadrez      [1.0]

3ª Rodada

No Name                      Total  Result   Name                       Total

 5  Reis do Vale             [6.0]  2.0:1.0   Bar Vero                  [6.0]
 6  Aramaçan B               [6.0]  2.5:.5    ATC 1                     [6.0]
 7  AAS São José P           [5.5]  2.5:.5    PracinhaC3                [5.5]
 8  Discípulas de Polgar     [5.5]  1.0:2.0   Bartolomeu 1              [5.5]
 9  São José Diadema A       [5.0]  2.0:1.0   Externato Santo Antônio   [5.5]
10  AAS São José H           [5.0]  0.0:3.0   AXPG Dreams               [5.0]
11  Hebraica A               [5.0]  2.0:1.0   Aramaçan C                [5.0]
12  Nosso Clube B            [5.0]  2.0:1.0   Campo Limpo Paulista A    [5.0]
13  Sírio São José A         [5.0]  1.0:2.0   Sorocaba C                [4.5]
14  Sírio São José C         [4.5]  1.5:1.5   Campinas Bispo            [4.5]
15  Campinas Cavalo-de-pau   [4.5]  0.0:3.0   AAS São José J            [4.5]
16  Segura PS                [4.5]  3.0:0.0   AXPG Praia Cubatão        [4.5]
17  Equipe Mav               [4.5]  2.0:1.0   João Moyses               [4.5]
18  Excalibur                [4.5]  1.5:1.5   CXSP STi Heliópolis       [4.0]
19  Kolping A                [4.0]   .5:2.5   AXPG 3 Ases e 1 Coringa   [4.0]
20  Comando Vergueiro        [4.0]  1.0:2.0   GDCX A                    [4.0]
21  Círculo Militar B        [4.0]  1.0:2.0   C4 Chess                  [4.0]
22  CDR São José Dama e Rei  [3.5]  2.0:1.0   Equipe Objetivo Santos    [4.0]
23  Hebraica C               [3.5]  1.0:2.0   Equipe Nunes              [3.5]
24  Pinheiros B              [3.5]  2.5:.5    Abzalão A                 [3.5]
25  São José B               [3.5]  1.5:1.5   GDCX B                    [3.5]
26  Mogi Guaçu I             [3.5]  1.0:2.0   AAS São José A            [3.0]
27  Círculo Militar E        [3.0]  0.0:3.0   APMP                      [3.0]
28  Mogi Guaçu Fem           [3.0]  0.0:3.0   Os Mamulengos             [3.0]
29  Ituano C                 [3.0]  0.0:3.0   Kolping B                 [3.0]
30  Campo Limpo Paulista B   [3.0]  1.0:2.0   Sabin Med USP             [3.0]
31  Bartolomeu 3 Sub 14      [3.0]  2.0:1.0   Estrutura de Peões        [3.0]
32  ASBAC                    [3.0]   .5:2.5   Meninas Pindenses         [3.0]
33  Veja Bem                 [3.0]  3.0:0.0   Sírio São José B          [3.0]
34  Torre na Sétima          [3.0]  3.0:0.0   Rock                      [3.0]
35  São José zenxadrista     [3.0]  3.0:0.0   AXPG Girls                [3.0]
36  Wedge C                  [3.0]  0.0:3.0   Etec Luther King A        [3.0]
37  Campo Limpo Paulista C   [3.0]  1.5:1.5   Pinheiros C               [3.0]
38  Sorocaba B               [2.5]  3.0:0.0   AXS Unisantana C          [2.5]
39  Campinas Peão            [2.5]  1.5:1.5   Petrossian Kolping        [2.5]
40  AXS Unisantana B         [2.5]  3.0:0.0   Aramaçan E Juvenil        [2.5]
41  Campinas Damas           [2.5]  1.0:2.0   Minerva                   [2.5]
42  AXS Unisantana           [2.5]  2.0:1.0   AAS São José F            [2.5]
43  Aramaçan D               [2.0]  2.0:1.0   GDCX C                    [2.5]
44  Círculo Militar D        [2.0]   .5:2.5   Meninos Pindenses         [2.0]
45  Ituana D                 [2.0]  1.5:1.5   Ituano B                  [2.0]
46  Mogi Guaçu II            [2.0]  2.0:1.0   Professor Melo Dias       [2.0]
47  Sorocaba D               [2.0]  1.0:2.0   AAS São José C            [2.0]
48  EMEF Cleomenes Campos 1  [2.0]  1.5:1.5   Dimensão 64 A             [2.0]
49  AXPG Girls and Dead Boy  [1.5]  2.0:1.0   Aramaçan Sub 14 F         [2.0]
50  Bartolomeu 2 Fem         [1.5]  3.0:0.0   São José A                [1.5]
51  Círculo C                [1.0]  1.0:2.0   GDCX D                    [1.5]
52  Sabin Med USP 2          [1.0]  1.0:2.0   Abzalão C                 [1.0]
53  Dimensão 64 B            [.5]   3.0:0.0   Dimensão 64 C             [.5] 
54  Mogi Guaçu S18           [0.0]  2.0:1.0   Forte seremos CCCA repres [0.0]
55  Guerreiros do Xadrez     [0.0]  1.0:2.0   AXPG Calouros             [0.0]
56  Escola Municipal Aurelio [0.0]  1.0:2.0   Ituana E                  [0.0]
57  Abzalão B                [0.0]  3.0:0.0   Unidas Pelo Xadrez        [0.0]

2ª Rodada

No Name                       Total  Result   Name                      Total

 5  Bar Vero                  [3.0]  3.0:0.0   AAS São José A           [3.0]
 6  AXPG Dreams               [3.0]  2.0:1.0   Comando Vergueiro        [3.0]
 7  Sorocaba C                [3.0]  1.5:1.5   Sírio São José C         [3.0]
 8  Os Mamulengos             [3.0]  0.0:3.0   Aramaçan B               [3.0]
 9  AXPG 3 Ases e 1 Coringa   [3.0]  1.0:2.0   São José Diadema A       [3.0]
10  GDCX A                    [3.0]  1.0:2.0   Sírio São José A         [3.0]
11  Discípulas de Polgar      [3.0]  2.5:.5    CDR São José Dama e Rei  [3.0]
12  Campinas Bispo            [3.0]  1.5:1.5   Campinas Cavalo-de-pau   [3.0]
13  AAS São José J            [3.0]  1.5:1.5   Excalibur                [3.0]
14  Equipe Objetivo Santos    [3.0]  1.0:2.0   AAS São José H           [3.0]
15  Bartolomeu 1              [3.0]  2.5:.5    Pinheiros B              [3.0]
16  João Moyses               [3.0]  1.5:1.5   Segura PS                [3.0]
17  Reis do Vale              [3.0]  3.0:0.0   Círculo Militar E        [3.0]
18  AXPG Praia Cubatão        [3.0]  1.5:1.5   Equipe Mav               [3.0]
19  PracinhaC3                [3.0]  2.5:.5    Mogi Guaçu I             [3.0]
20  ATC 1                     [3.0]  3.0:0.0   Wedge C                  [3.0]
21  Petrossian Kolping        [2.5]  0.0:3.0   AAS São José P           [2.5]
22  Campo Limpo Paulista A    [2.5]  2.5:.5    Bartolomeu 3 Sub 14      [2.5]
23  Externato Santo Antônio   [2.5]  3.0:0.0   Sorocaba B               [2.5]
24  Aramaçan E Juvenil        [2.5]  0.0:3.0   Hebraica A               [2.0]
25  CXSP STi Heliópolis       [2.0]  2.0:1.0   Veja Bem                 [2.0]
26  Meninas Pindenses         [2.0]  1.0:2.0   Kolping A                [2.0]
27  Etec Luther King A        [2.0]  1.0:2.0   Círculo Militar B        [2.0]
28  Professor Melo Dias       [2.0]  0.0:3.0   Nosso Clube B            [2.0]
29  Aramaçan C                [2.0]  3.0:0.0   EMEF Cleomenes Campos 1  [2.0]
30  C4 Chess                  [2.0]  2.0:1.0   Rock                     [2.0]
31  AXS Unisantana C          [1.5]  1.0:2.0   Hebraica C               [1.5]
32  Abzalão A                 [1.5]  2.0:1.0   AXS Unisantana B         [1.5]
33  GDCX B                    [1.5]  2.0:1.0   AXS Unisantana           [1.5]
34  Meninos Pindenses         [1.0]  1.0:2.0   Equipe Nunes             [1.5]
35  Ituano B                  [1.0]  1.0:2.0   ASBAC                    [1.0]
36  Aramaçan Sub 14 F         [1.0]  1.0:2.0   Torre na Sétima          [1.0]
37  AAS São José F            [1.0]  1.5:1.5   Campinas Damas           [1.0]
38  GDCX D                    [1.0]   .5:2.5   São José B               [1.0]
39  Sabin Med USP             [1.0]  2.0:1.0   Sorocaba D               [1.0]
40  Ituana D                  [1.0]  1.0:2.0   Campo Limpo Paulista C   [1.0]
41  AAS São José C            [.5]   1.5:1.5   Aramaçan D               [.5] 
42  Campinas Peão             [.5]   2.0:1.0   AXPG Girls and Dead Boy  [.5] 
43  Minerva                   [.5]   2.0:1.0   Bartolomeu 2 Fem         [.5] 
44  APMP                      [0.0]  3.0:0.0   Dimensão 64 C            [.5] 
45  Kolping B                 [0.0]  3.0:0.0   Abzalão B                [0.0]
46  Forte seremos CCCA repres [0.0]  0.0:3.0   Campo Limpo Paulista B   [0.0]
47  Ituana E                  [0.0]  0.0:3.0   São José zenxadrista     [0.0]
48  Abzalão C                 [0.0]  1.0:2.0   Mogi Guaçu II            [0.0]
49  Dimensão 64 A             [0.0]  2.0:1.0   Círculo C                [0.0]
50  Pinheiros C               [0.0]  3.0:0.0   Guerreiros do Xadrez     [0.0]
51  Nome da Equipe            [0.0]  0.0:3.0   Mogi Guaçu Fem           [0.0]
52  GDCX C                    [0.0]  2.5:.5    Dimensão 64 B            [0.0]
53  Estrutura de Peões        [0.0]  3.0:0.0   Unidas Pelo Xadrez       [0.0]
54  Sírio São José B          [0.0]  3.0:0.0   Mogi Guaçu S18           [0.0]
55  Sabin Med USP 2           [0.0]  1.0:2.0   Círculo Militar D        [0.0]
56  AXPG Calouros             [0.0]  0.0:3.0   Ituano C                 [0.0]
57  AXPG Girls                [0.0]  3.0:0.0   Escola Municipal Aurelio [0.0]
58  São José A                [0.0]  1.5:0.0  BYE                            

1ª Rodada

No Name                        Result   Name                    

 5  AAS São José P             2.5:.5    Minerva                
 6  São José zenxadrista       0.0:3.0   Bar Vero               
 7  APMP                       0.0:3.0   João Moyses            
 8  Mogi Guaçu II              0.0:3.0   AXPG Dreams            
 9  Hebraica A                 2.0:1.0   AAS São José F         
10  Círculo C                  0.0:3.0   Sorocaba C             
11  Aramaçan B                 3.0:0.0   Pinheiros C            
12  São José B                 1.0:2.0   CXSP STi Heliópolis    
13  São José Diadema A         3.0:0.0   Qualquer uma           
14  AAS São José C              .5:2.5   Campo Limpo Paulista A 
15  Kolping A                  2.0:1.0   Sabin Med USP          
16  Colônia S.A                0.0:3.0   GDCX A                 
17  CDR São José Dama e Rei    3.0:0.0   Nome da Equipe         
18  Dimensão 64 B              0.0:3.0   Campinas Bispo         
19  Sorocaba B                 2.5:.5    Campinas Peão          
20  EMEF Cleomenes Campos 1    2.0:1.0   Meninos Pindenses      
21  Círculo Militar B          2.0:1.0   Ituana D               
22  Círculo Militar D          0.0:3.0   AAS São José J         
23  AAS São José H             3.0:0.0   Estrutura de Peões     
24  Forte seremos CCCA repres  0.0:3.0   Bartolomeu 1           
25  Segura PS                  3.0:0.0   Dimensão 64 A          
26  Mogi Guaçu Fem             0.0:3.0   Reis do Vale           
27  Equipe Mav                 3.0:0.0   Abzalão C              
28  Escola Municipal Aurelio   0.0:3.0   PracinhaC3             
29  Nosso Clube B              2.0:1.0   Aramaçan Sub 14 F      
30  Mogi Guaçu S18             0.0:3.0   ATC 1                  
31  AAS São José A             3.0:0.0   Ituana E               
32  Abzalão B                  0.0:3.0   Comando Vergueiro      
33  Sírio São José C           3.0:0.0   AXPG Calouros          
34  Unidas Pelo Xadrez         0.0:3.0   Os Mamulengos          
35  São José Diadema B         0.0:3.0   Círculo Militar E      
36  Mogi Guaçu I               3.0:0.0   Kolping B              
37  Hebraica C                 1.5:1.5   Abzalão A              
38  Guerreiros do Xadrez       0.0:3.0   AXPG 3 Ases e 1 Coringa
39  Sírio São José A           3.0:0.0   GDCX C                 
40  Bartolomeu 2 Fem            .5:2.5   Petrossian Kolping     
41  Campinas Cavalo-de-pau     3.0:0.0   Sírio São José B       
42  Campinas Damas             1.0:2.0   Aramaçan C             
43  Aramaçan D                  .5:2.5   Externato Santo Antônio
44  Ituano C                   0.0:3.0   Discípulas de Polgar   
45  Campo Limpo Paulista B     0.0:3.0   AXPG Praia Cubatão     
46  ASBAC                      1.0:2.0   C4 Chess               
47  Excalibur                  3.0:0.0   Sabin Med USP 2        
48  Rock                       2.0:1.0   Ituano B               
49  Pinheiros B                3.0:0.0   AXPG Girls             
50  Dimensão 64 C               .5:2.5   Bartolomeu 3 Sub 14    
51  Associação Xadrez e Damas  0.0:3.0   Wedge C                
52  São José A                 0.0:3.0   Equipe Objetivo Santos 
53  Veja Bem                   2.0:1.0   GDCX D                 
54  Sorocaba D                 1.0:2.0   Meninas Pindenses      
55  AXPG Girls and Dead Boy     .5:2.5   Aramaçan E Juvenil     
56  Campo Limpo Paulista C     1.0:2.0   Etec Luther King A     
57  Torre na Sétima            1.0:2.0   Professor Melo Dias    
58  Equipe Nunes               1.5:1.5   GDCX B                 
59  AXS Unisantana B           1.5:0.0  BYE                     
60  AXS Unisantana C           1.5:0.0  BYE                     
61  AXS Unisantana             1.5:0.0  BYE